نشست هم اندیشی اعضای دانشگاه صنعتی کرمانشاه با دکتر محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی

پنجشنبه 1400/10/02 - 08:33 kermanshah
نشست هم اندیشی اعضای دانشگاه صنعتی کرمانشاه با دکتر محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی

نشست هم اندیشی اعضای دانشگاه صنعتی کرمانشاه با دکتر محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی

نشست هم اندیشی اعضای دانشگاه صنعتی کرمانشاه با دکتر محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی
با هدف هم اندیشی و تعامل در راستای بررسی و ارائه راهکارهای توسعه استان، نشستی با حضور دکتر محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و اعضای دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.


به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ صبح روز چهارشنبه ۱ دیماه، به همت بسیج اساتید دانشگاه، نشست هم اندیشی با هدف بررسی و ارائه راهکارهای توسعه استان، با حضور دکتر محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و همچنین اعضای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی حوزه ریاست این دانشگاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش در این نشست که با حضور اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی دانشگاه برگزار گردید، دکتر دودمان تیپی، سرپرست دانشگاه، ضمن خوشامدگویی به نماینده مردم شریف استان کرمانشاه و دیگر مدعوین، فرارسیدن ایام فاطمیه را تسلیت گفت و ابراز داشت: به کمک این چنین نشست هایی که با احساس مسئولیت برگزار می شود، می توان زمینه های هم اندیشی و تعاملات سازنده در راستای تحقق اهداف والای استان را ایجاد کرد.

سرپرست دانشگاه در ادامه شرایط کنونی کشور را در مقایسه با کشورهای توسعه یافته بسیار رضایت بخش تلقی نمود و با اشاره به زندگی مردم برخی از کشورها که در بدترین شرایط، سخت ترین کار ها را انجام می دهند و با این وجود نسبت به شرایط موجود کاملا رضایت قلبی دارند، اذعان داشت با نگاه کلان به شرایط خوب و بهینه جامعه کنونی ما، متوجه می شویم برخی از افراد جامعه با توجه به این شرایط، افرادی ناراضی هستند که سطح توقعات آن ها دور از ذهن و غیر عقلانی می باشد.

 ایشان همچنین اضافه کرد: این نارضایتی بدون دلیل باعث می شود که مسئولیت پذیری و عملکرد خوب بسیاری از مدیران دلسوز کشور به چشم نیاید و در آخر نیز نتایج خوبی برای کشور در پی نخواهد داشت.

دکتر دودمان تیپی بیان داشت: کشور ما امروزه از لحاظ ساختار دموکراتیک یکی از کشورهای مردم سالار می باشد که مردمان آن می توانند آزادانه به نمایندگان منتخب خود رای بدهند.

سرپرست دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود از احساس مسئولیت دلسوزانه دکتر محمد رشیدی تقدیر نمود و حضور ایشان را به عنوان نماینده مردم شریف استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، نقطه عطفی در رونق شرایط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی استان بیان داشت و در پایان از اعضای دانشگاه و یاوران علمی خواست که به کمک این جلسات هم اندیشی، مشکلات دانشگاه و استان را باز گو کنند تا دکتر رشیدی نیز بتواند در صورت امکان برای حل این مشکلات از طریق قانونی راه حل پیدا کند که این روند در بلند مدت نتایج خوبی در پی خواهد داشت.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده، عضو هیأت علمی و مسئول بسیج اساتید دانشگاه، هدف از این نشست را شناخت نیازهای استان و بررسی و ارائه راهکارهای توسعه استان عنوان نمود و در ادامه از اعضای علمی دانشگاه خواست که در زمینه پژوهش و فناوری یاری رسان مسئولین اجرایی باشند تا به کمک این عزیزان بتوان بستر های مناسبی برای رونق شرایط استان ایجاد کرد.
ایشان در ادامه در خصوص ظرفیت و پتانسل های دانشگاه صنعتی کرمانشاه توضیحاتی بیان نمود و در ادامه به تشریح دستاوردهای علمی و پژوهشی اساتید دانشگاه و همچنین کسب جایگاه های برتر علمی توسط این عزیزان پرداخت.

در حاشیه این نشست، اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی حاضر در جلسه در ابتدا نکاتی را در خصوص دغدغه ها و مشکلات دانشگاه و استان بیان نمودند و در ادامه به تشریح راهکارهایی در راستای توسعه استان پرداختند.

بر اساس این گزارش در پایان، دکتر محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک انتصاب شایسته دکتر دودمان تیپی به عنوان سرپرستی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ایشان را فردی انقلابی و با انگیزه معرفی نمود که در این شرایط حساس یقینا سکان دار خوبی برای این دانشگاه خواهد بود.

دکتر رشیدی با ابراز خرسندی از مطالبه گری اعضاء فرهیخته دانشگاه، در ابتدا با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت از دیر باز به عنوان اصلی مهم مورد توجه افراد هر جامعه ای بوده است، عنوان کرد: سرعت توسعه و پیشرفت در هر جامعه ای متغیر می باشد که متاسفانه در استان ما با توجه به شرایط تحریم ها و سوءمدیریت ها سرعت توسعه و پیشرفت با وجود پتانسیل و ظرفیت های خوب استان بسیار کند بوده که امید می رود با وجود نمایندگان و مسئولین جوان و انقلابی این دوره شاهد ارتقاء و توسعه استان باشیم.

دکتر رشیدی در ادامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی را وکیل و سخنران مردم معرفی نمود و ابراز داشت: نمایندگان هر استانی در قبال مردم وظیفه دارند و باید مطالبه گر حق  مردم در مجلس باشند و مشکلات آن ها را مرتفع نمایند.

ایشان در ادامه به نرخ بیکاری استان به عنوان یکی از اصل ترین دغدغه های آن اشاره نمود و بیان کرد: در این خصوص اقدامات خوبی انجام شده است که از آن جمله می توان به دعوت سرمایه گذاران به داخل استان اشاره نمود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه به افزایش ظرفیت و رفع موانع تولید در کشاورزی و دامپروری به عنوان یکی از اصلی ترین پتانسیل های استان اشاره نمود و خاطر نشان ساخت: در این خصوص نیز اقدامات خوبی انجام شده است که می توان به تشکیل شورایی ۱۲ نفره با وجود ۶ عضو از خانواده کشاورزان و دامپروران به عنوان مهمترین آن اشاره نمود که این امر باعث شده است، ضمن ایجاد انگیزه، نرخ قیمت از سایه انحصاری خارج و خود کشاورزان و دامپروران در خصوص آن تصمیم بگیرند.

ایشان در خصوص تخصیص بودجه و اعتبارات استان نیز یادآور شد در این خصوص نیز با طرح زیر ساخت های مناسب در استان، دامنه اعتبارات را افزایش داده ایم.

 دکتر محمد رشیدی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در گام دوم انقلاب که می فرمایند: امروزه ما به جوانان انقلابی بومی نیاز داریم، تاکید کرد: تمام تلاش ما در مجلس شورای اسلامی آن است که مدیران بومی و دلسوز از جنس خود مردم استان که شناخت درستی از دغدغه ها و مشکلات استان دارند را بر سرکار بیاوریم که از این طریق بتوانیم بهتر و دلسوزانه تر شرایط را مدیریت کنیم.

ایشان به عنوان نکته پایانی از تمامی مسئولین، اساتید و یاوران علمی خواست که با مشارکت دلسوزانه، نمایندگان را در تحقق اهداف پویای استان یاری بدهند.

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)