نهم دی ماه روز میثاق ملت با ولایت

نشست بصیرت افزایی دانشگاهیان استان کرمانشاه در روز میثاق ملت با ولایت

نشست بصیرت افزایی دانشگاهیان استان کرمانشاه در تاریخ ۷ دی ماه سال ۱۳۹۸ در سالن علامه امینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه

در آستانه نهم دی ماه روز میثاق ملت با ولایت، بسیج استادان واحد کرمانشاه با همکاری بسیج استادان استان کرمانشاه؛ نشست بصیرت افزایی دانشگاهیان استان را برگزار کرد.

در این جلسه نخست دکتر فریبرز یوسفوند معاون آموزش و امور تحصیلات تکمیلی و رئیس بسیج استادان واحد کرمانشاه هدف از برگزاری این مراسم را نشست بصیرتی دانشگاهیان استان و تجدید عهد و پیمان با ولایت بخصوص مقام معظم رهبری و ایستادگی در مقابل هر گونه طرح فتنه در جامعه عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جلیلی مسول محترم نهاد رهبری در دانشگاه آزاد استان کرمانشاه با بیان تعابیر دینی از فتنه بیان کرد: در قرآن کریم دو تعبیر از فتنه وجود دارد، یکی به عنوان آزمایش، بلا و گرفتاری بکار برده می شود مانند این آیه که " اموال، فرزندان و دارایی شما فتنه است" که مفسران از این فتنه به آزمایش تعبیر می کنند و در آیه دیگر آمده: "فتنه بدتر از قتل و جنگ است" یعنی فتنه هایی که در آن جدا کردن حق از باطل بسیار مشکل است و در این فتنه قدرت تشخیص انسان سخت می شود.

ایشان ادامه داد: در سال ۸۸ تشخیص حق از باطل و درست از نادرست بسیار سخت شد و مردم دچار تردید شدندکه آیا تقلبی در انتخابات اتفاق افتاد یا خیر؟ و این مساله دلیل قطعی فتنه بود که چند سال بعد از آن نیز وجود داشت و توهم فتنه که بعضی مفسران بر آن اصرار داشتند ایجاد نشد.

وی خاطر نشان کرد: بعد از ایجاد فضای فتنه در کشور تشخیص حق از باطل بسیار مشکل شد و آن چیزی که مارا آگاه کرد و از آسیب های چنین فضایی محفوظ داشت "بصیرت" بود که در قرآن کریم نیز از آن یاد شده است به عبارتی بصیرت ابزاری بود که به وسیله آن مسیر حق را تشخیص دادیم و عموم مردم با شرکت در راهپیمایی نهم دی ماه ۸۸ نشان دادند که حق کیست و باطل کیست و جلوی فتنه بزرگ را گرفتند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه در مورد گرامی داشت روز ۹ دی به این نکته اشاره کرد که: باید ۹ دی ماه را گرامی بداریم، تکرار کنیم و در مورد آن بحث کنیم چون فتنه تمام شدنی نیست و فضا فضای آزمایش است؛  شک نکنید انقلاب ما دشمنانی در داخل و به خصوص خارج دارد که برای نابودی آن از هر دستاویزی استفاده می کنند که از مهمترین آنها ایجاد فتنه است.

جلیلی در مورد نشست پنج بعلاوه یک نیز بیان داشت: بی شک برجام یکی از بهترین نشست های ملل بود که طی آن تمام امتیازات طرفین در نظر گرفته شد اما نتیجه آن را می بینیم و جای تردید برای کسی باقی نمانده است که مذاکره جواب نمی دهد و باید به سمت مقاومت برویم مساله ای که هم دکتر عراقچی و هم ریاست جمهور امروز بر آن تاکید دارند.

ایشان به بیان جایگاه مقاومت نیز پرداخت و افزود: مذاکره زمانی صورت می گیرد که ما قصد امتیاز دادن و امتیاز گرفتن را داریم، اما تعبیر مقاومت مربوط به جایی است که پذیرفته ایم دشمن داریم و از دشمنی او مطمئن هستیم، لذا از دشمن جز فتنه انتظاری نداریم، موضوع آبان ماه امسال و حجم تخریب ها و ایجاد فضای متشنج و تخریب اموال عمومی در کمترین زمان که همه شاهد بودیم،  نشان دهنده برنامه ریزی قبلی و فتنه و دشمنی است و ما باید همیشه بصیرت برخورد با فتنه را داشته باشیم.

در پایان این مراسم حاضران ضمن حضور در مزار پنج شهید گمنام دانشگاه ضمن قرائت فاتحه با شهیدان انقلاب و سالهای دفاع مقدس تجدید عهد و پیمان کردند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.