همایش روز بسیج اساتید در کرمانشاه

همایش روز قشر بسیج اساتید در استان کرمانشاه با سخنرانی سردار ریحانی و سردار اهوازیان

قدرت و نفوذ بین المللی آمریکا روز به روز در حال افول می باشد

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: قدرت و نفوذ جهانی آمریکا در دنیا در حال افول است.

سردار بهمن ریحانی در  جلسه روز قشر بسیج استادان استان کرمانشاه که با حضور استادان بسیجی دانشگاه‌های استان در دانشگاه رازی کرمانشاه  و در تاریخ ۲ خرداد ماه برگزار شد، گفت:  قدرت و نفوذ جهانی آمریکا در دنیا روز به روز در حال تنزل است و اقتدار پیشرفت ما  مقابل دشمنان قدرتمند، نشان از پیشرفت بیشتر و اقتدار بالاتر نیروهای دفاعی و مسلح ایران و به‌روز بودن تجهیزات نظامی و تدافعی ماست که باعث بی‌تحرکی دشمن شده است.

وی با تبیین شرایط حال حاضر منطقه و ایران گفت: موضع امروز ما در منطقه و در مواجهه با آمریکا از موضع قدرت است و در راستای قدرت دفاعی و نظامی به سطحی از آمادگی رسیده‌ایم که دشمنان و به‌خصوص آمریکا که بالاترین بودجه نظامی در دنیا را دارد، این قدرت ایران اسلامی را درک و پذیرفته‌اند؛ در مقابل نیز وضعیت نظامی و دفاعی دشمن هم به نسبت دوران دفاع مقدس افزایش‌یافته است که  مقابله با این دشمن در هر سطح و شرایطی نیاز به اقتدار بسیار دارد که امروزه جمهوری اسلامی این‌گونه است. سرنگونی پهباد آمریکایی خود گواه آشکار این موضوع است .

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و ملاقات وی با رهبر معظم انقلاب به موضع حکیمانه و مقتدرانه امام خامنه ای در مواجهه با پیغام ترامپ پرداخت .

سردار ریحانی  با مخاطب قراردادن استادان حاضر در جلسه تصریح کرد: استادان بسیجی با نصب العین قراردادن سخنان مقام عظمای ولایت که بر دو محور ۱- علم اندوزی و بکارگیری آن در بخش های مختلف جامعه  ۲- داشتن اخلاق اسلامی استوار می باشد می توانند بیشترین تأثیر پیش برنده در دانشگاهها و در نتیجه آن اصلاح و رشد روز افزون جامعه داشته باشند .

در ادامه همایش سخنران بعدی سردار عبدالفتاح اهوازیان از رزمندگان دفاع مقدس و جبهه مقاومت بود .

ایشان با اشاره به خدمات شهید چمران در لبنان و نقش اساسی  وی در جبهه مقاومت لبنان قبل از انقلاب اسلامی و نیرو محرکه این حرکت دانست . بعد از پیروزی انقلاب اسلامی احساس تکلیف نمود و به ایران بازگشت و در پست های مختلفی مشغول خدمت بود . با توجه به اینکه می توانست در آن پست ها خدمت رسانی کند از همه اینها گذشت و مردانه وارد جبهه شد و دلیرانه جنگید تا به فیض شهادت نائل آمد در ادامه ایشان با اشاره به اینکه شهید چمران الگوی تمام عیار یک استاد تراز انقلاب بود و چه بسیار زیباست که روز شهادت ایشان به نام روز بسیج اساتید انتخاب شده است .

در پایان ایشان با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی اشاره نمود و گفت که بخشی از مشکلات کشور مربوط به انتخابهای نامناسب ما در گذشته بوده است لذا اساتید و احاد فرهنگیان جامعه وظیفه دارند در این خصوص روشنگری کنند تا گذشته تکرار نشود و افراد متعهد و متخصص راهی مجلس شوند

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.